אודות בימת הנוער כפר סבא הסטודיו למשחק לילדים ונוער

מגיל 5 ועד כיתה יב'

הסניפים שלנו

הסטודיו הוותיק

טרומן 10 כפר סבא
studio@bimat-noar.co.il

הסניף החדש במתחם הקופסה בקניון כפר סבא הירוקה

רפפורט 3 כפר סבא
studio@bimat-noar.co.il

אודות

בימת הנוער כפר סבא – גם אתם יכולים להיות

“בימת הנוער” כפר סבא נוסדה בשנת 2000, חוג תיאטרון לילדים ונוער הפועל בכל הסטנדרטים של בתי הספר הגבוהים למשחק ולאומנויות הבמה מגיל 4 עד כיתה יב’ בכפר סבא, בהוד השרון ורעננה, בימת הנוער מנוהלת במקצועיות ובאהבה גדולה על ידי השחקן טוביה גלבר וירדנה גלבר, ב”בימת הנוער” מלמדים מיטב המורים אשר נבחרים בקפידה, הן מבחינה אנושית וכמובן מקצועית, הקו המנחה את הפעילות ב”בימת הנוער” הוא כי התיאטרון הוא כלי המעניק ערכים למשתתף שדרכו הוא נוצר ואיתו הוא יוצר.

מדובר למעשה ב”תנועת נוער לתאטרון”, היא קמה מתוך התובנה שלא כל אדם חייב להיות שחקן אבל כל אחד חייב ללמוד משחק, מדוע? בגלל הערכים האוניברסליים שנרכשים דרך התהליך הייחודי שמתרחש בסטודיו שלנו: קשב פנימי וחיצוני, נוכחות ומודעות, איזון פנימי, ביטחון עצמי, יחסי אנוש, השתלבות בצוות, מוטיבציה וכוח רצון, העצמה וערך עצמי, יצירתיות ופתיחות, ביטוי עצמי, סיפוק ועוד ועוד… כשמעל הכל – המון הנאה!

במילים אחרות, אנחנו לא כאן כדי “לייצר שחקנים” אלא כדי להעביר את הילדים ובני הנוער תהליך אנושי יוצא דופן שיכול גם, אם יבחרו בכך להפוך אותם לשחקנים מצליחים ומבוקשים על הבמות הכי נחשבות בטלוויזיה, בקולנוע ובתאטרון.

במהלך השנה בנוסף ללימודי המשחק “הרגילים” נחשפים התלמידים כחלק מהתכנית השנתית למעל ל 15 סדנאות עם מנחים מקצועיים לתחומי הלימוד כמו: אימפרוביזציה, תיאטרון תנועה, עבודה עם מסכות, ליצנות, ניתוח טקסט, משחק מול מצלמה, עבודה קולית ועוד.

בבימת הנוער נפתחים בכל שנה קורסים מיוחדים כמו קורס משחק מול מצלמה לנוער בשילוב עם תיאטרון וקורס של לימודי ליצנות רפואית לנוער ובנוסף יש קייטנות קיץ ( פעילות קיץ לילדים ) וקורסי קיץ לנוער.

מדי שנה יוצאות הקבוצות החדשות לסיור לימודי אל מאחורי הקלעים של התיאטרון הלאומי “הבימה”, במהלך שנת הלימודים התלמידים צופים במספר הצגות תיאטרון אשר נבחרות בקפידה לכל שכבת גיל. בסוף כל שנה מעלה כל קבוצה ערב אשר מסכם את שנת הפעילות, ואילו הקבוצות הוותיקות מעלות הצגות תיאטרון באולמות הגדולים.

מבין ההצגות אשר הועלו ב”בימת הנוער” : “הם יורים גם בסוסים” ,”טירונות בנות”, “נערה בהפרעה”, “צבע הפנינה” ,”בגדי המלך החדשים” , “הנחשול”, “סיפור שקרה ברחובות” , “הצגת ילדים” ( בביצוע הלהקה הייצוגית של בימת הנוער ועלתה גם תיאטרון צוותא בתל אביב מספר פעמים לקהל הרחב בהצלחה רבה), סיפורי פוגי של להקת כוורת, “מגדלור” (בביצוע הלהקה הצעירה), “רומיאו ואמא”, “בוקר טוב פסיכים”, “הילד חולם” ועוד עשרות הצגות.

תלמידי בימת הנוער לוקחים חלק בפסטיבלים הגדולים בארץ לתיאטרון וביניהם פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ופסטיבל בת ים הבינלאומי לתיאטרון רחוב, פסטיבל ישראל ועוד.

בכל שנה פוקדים את “בימת הנוער” אמנים מהשורה הראשונה אשר באים לתת כיתות אמן בפני התלמידים , בין האמנים שביקרו ב”בימת הנוער” : דרור קרן , גורי אלפי , רמי הויברגר, איתי טיראן, אלי פיניש, יובל סמו, דביר בנדק ,איתי תורג’מן ועוד רבים וטובים. 

להרשמה לשנה החדשה ופרטים נוספים:

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
דילוג לתוכן