חשיבות לימוד המשחק לילדים ונוער

מגיל 5 ועד כיתה יב'

הסניפים שלנו

הסטודיו הוותיק

טרומן 10 כפר סבא
studio@bimat-noar.co.il

הסניף החדש במתחם הקופסה בקניון כפר סבא הירוקה

רפפורט 3 כפר סבא
studio@bimat-noar.co.il

חשיבות לימוד המשחק לילדים ונוער

למה ללמוד משחק כבר בגיל צעיר ?

העלאת הביטחון העצמי, פיתוח חשיבה עצמאית, שיפור יכולת הביטוי – אלו רק חלק מהסיבות ללכת ללמוד משחק. ילדים ובני נוער חשופים היום לעולם, לרשתות החברתיות ורוצים גם כן לקחת חלק ממנו. הקניית מיומנויות משחק לצד הטמעת ערכים של כבוד, חברות וקבלה, מאפשרים להם להביא את עצמם לידי ביטוי.

לימודי משחק לילדים ונוער מעניקים כלים פרקטיים שמשפרים את העמידה מול קהל והמצלמה, אך לא רק. הם עוזרים לכל אחד ואחת מהמשתתפים להתחבר לעצמם ולאלו שסביבם ומשפיעים בצורה חיובית על התחושה האישית ולא רק בזמן המשחק והלימוד. 

העולם שלנו מלא גירויים והזדמנויות

אנחנו חיים בעולם מלא גירויים והזדמנויות. הילדים ובני הנוער מודעים למתרחש סביבם, יש להם יותר רצונות ורבים שואפים גבוה מגיל צעיר. בנוסף לחשיפה למה שקורה מסביב, רבים חושפים את עצמם ברשתות החברתיות ובערוצי יוטיוב והרצון לעשות את זה טוב יותר עולה גם כן. דרך לימודי משחק הילדים ובני הנוער יכולים לקבל כלים שמאפשרים להם להתמודד עם כל מה שקורה סביבם.

בימת הנוער זה לא עוד חוג תיאטרון, בקורסים השונים לומדים הילדים כיצד לעמוד מול מצלמה ומול קהל. חלקם ימצאו עצמם בעתיד מול המצלמה ורובם יצטרכו בשלב זה או אחר לדבר מול אנשים זרים ולימוד זה ילווה אותם הלאה. הילדים לומדים כיצד לשפר את יכולות המשחק שלהם. בו זמנית הם לומדים המון על עצמם, כיצד להביא את עצמם לידי ביטוי ומקבלים כלים לעבודה בקבוצה, כי גם השחקן הראשי צריך מסביבו צוות.

לימודי משחק מעניקים הזדמנות ללימוד על העולם ומיומנויות למידה וניהול עצמי. המשחק הוא חווייתי וכייפי אך דורש גם משמעת. ילדים אשר מתעמקים בתחום, לומדים טקסטים ומפתחים יכולת חשיבה מחוץ לקופסה, מביאים את המיומנויות הללו לחיי היום יום שלהם.

תלמידים של בימת הנוער מספרים שהם רכשו מיומנויות רבות כמו: איך ללמוד טקסט, איך למצוא את המקום האישי בתוך הקבוצה ועל אכפתיות, רצון, נדיבות וחברות. ילדים שהגיעו למקום עם חששות ופחדים, גדלו בו ולמדו כיצד לעלות על הבמה ללא חשש.

להגיע מוכנים לאודישנים

מעבר לכך שלימודי משחק מקנים ערכים וכלים לשימוש יום יומי, ילדים ונוער שכבר רוצים לממש את עצמם מגיל צעיר ולהשתלב בתעשיית המשחק, ימצאו שקל להם יותר לעשות זאת כשהם מוכנים. הסיכוי שלהם להתקדם לאודישן עולה והסיכוי לעבור אותו גם כן גבוה יותר לעומת אלו שמגיעים ללא כל ניסיון בתחום המשחק ובעמידה מול מצלמה.

ציינו כי העולם שלנו מלא בהזדמנויות והיום, הילדים ובני הנוער מודעים לכך. אלו שהמשחק זורם בדמם, מפתחים את הרצון להשתלב בתעשייה מגיל צעיר. קפיצה למים ללא הכנה עלולה להכות בעוצמה, אך כניסה לאודישן כשישנו צוות שעומד מאחורי הילד, מכין אותו, מסביר לו מה יצופה ממנו, תהיה נינוחה ורגועה יותר. ההתמודדות של הילדים ובני הנוער יכולה להיות מאתגרת, אך היא לא צריכה להיות מתסכלת.

חוג תיאטרון לילדים ולנוער יכול להיות מהנה, מלמד ולא כולם באים ללמוד כדי לשחק בעתיד. ילדים רבים ובני נוער נפתחים לטכניקות שונות ופשוט מאפשרים לעצמם ליהנות, לצחוק ולבלות בחברה של ילדים נוספים שנהנים מאותו התחום. על פי בימת הנוער שבכפר סבא, הרעיון הוא לא רק להוציא שחקנים צעירים אלא גם להעניק בית חם ונעים לאלו שרוצים ללמוד, להתפתח, לצאת מהקופסה וולבלות

לבדוק מי בצוות

אם אתם חושבים לשלוח את ילדיכם ללימודי משחק בגיל צעיר (מגיל ארבע ועד תיכון), חשוב שתבדקו מה ילדיכם ילמדו ומי ילמד אותם. מעבר לכך שהשיעורים יכולים לכלול כיתות אמן, משחק מול מצלמה, ליצנות, מונולוגים ועוד, חשוב שהמורים יהיו מקצועיים ומומחים בעבודה עם ילדים.

הילדים ובני הנוער יתרגשו בוודאי לפגוש שחקנים אמיתיים, כאלה שעברו תהליך ונמצאים היום בקדמת במת התיאטרון והטלוויזיה. הם צריכים להיפגש עם אמנים ובו זמנית להיות במקום חם ששומר עליהם, מעניק להם את המקום שלהם להיות מי שהם וכלים להביע את עצמם. הלימוד הפרקטי חשוב כשהוא משתלב באווירה מקבלת, נעימה ושמתאימה לילדים ונוער.

בימת הנוער כפר סבא פותחת את שעריה לילדים ובני נוער לאורך כל השנה, בקייטנות בקיץ וגם בקורס קיץ למשחק לנוער.

תלמידים מספרים על בית הספר למשחק לילדים ונוער - בימת הנוער

להרשמה לשנה החדשה ופרטים נוספים:

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
דילוג לתוכן